S prírodnou vlasovou kozmetikou KEVIN.MURPHY môžete veľmi ľahko a účinne zbaviť svoje vlasy a vlasovú pokožku nečistôt, odumretých buniek, lupín, prebytočného mazu či nahromadených škodlivých látok, ktoré sa nachádzajú sa vo väčšine dostupných vlasových produktov. A to v pohodlí svojej kúpeľne.

 

Cieľom detoxikácie je očistiť organizmus od škodlivých látok (toxínov) nahromadených v dôsledku nezdravého životného štýlu, prostredia, v ktorom žijete, a syntetických chemických látok, nachádzajúcich sa vo väčšine kozmetických produktov.

Rovnako to platí aj v prípade vlasovej starostlivosti, kedy zbavujeme vlasy a vlasovú pokožku nielen nečistôt z ovzdušia, ale hlavne nahromadenej vrstvy silikónov, ktorá bráni príjmu potrebných živín. Pokožka sa pod týmto nánosom doslova dusí a hrozí dokonca poškodenie vlasového korienka. Vlasy sa stávajú krehkejšie a lámavejšie. Vtedy vám pomôže už len profesionálna čistiaca kúra, ktorú s pomocou prírodnej vlasovej kozmetiky KEVIN.MURPHY hravo zvládnete aj doma.

 

1. krok: Detoxikačný šampón MAXI.WASH

 

Šampón MAXI.WASH obsahuje prírodné AHA kyseliny z papáje, grepfruitu a citrusov, ktoré dokážu veľmi šetrným spôsobom štiepiť mastné kyseliny. Pôsobia ako jemný a nesmierne účinný peeling, čím pomáhajú hĺbkovému čisteniu pokožky tak, že ju zbavujú zrohovatených buniek. Práve vďaka tomu dokáže tento šampón účinne odstrániť odumreté bunky pokožky, nežiadúce zvyšky stylingových prípravkov, silikónov a voľných radikálov.

 

Obsiahnuté vyrovnávacie éterické oleje prenikajú do pokožky, kde regulujú funkciu mazových žliaz a odstraňujú lupiny. Účinné prírodné antiseptiká zmierňujú ochorenia kože a urýchľujú jej uzdravenie. A čo je hlavné – pripravuje vlasy i pokožku na príjem vitamínov z akýchkoľvek ďalších produktov, ktoré následne použijete.

 

detoxikacny-sampon-maxi-wash-
Detoxikačný šampón MAXI.WASH

 

Ako šampón správne aplikovať?

Malé množstvo šampónu MAXI.WASH naneste do dlaní, pomocou ktorých ho jemne napeňte a votrite do mokrých vlasov. Najskôr prstami jemne čistite pokožku hlavy, potom šampón preťahujte po celej dĺžke vlasov, čím dochádza k stieraniu nežiadúcich nánosov z vlasov. Nechajte pôsobiť asi minútu a potom vlasy dôkladne opláchnite. Detoxikačný šampón používajte spočiatku jedenkrát za mesiac, neskôr tak raz za 2-3 týždne.

 

2. krok: Ošetrujúca kúra BORN.AGAIN

 

Produkty s označením BORN.AGAIN, ktorých názov môžeme preložiť ako „znovuzrodenie“, sú stredobodom ošetrujúcej rady od KEVIN.MURPHY. Tieto unikátne produkty obsahujú veľmi malé zložky, ktoré práve vďaka ich malej molekulovej hmotnosti dokážu okamžite prenikať až do kôry vlasu.

Hlavnou zložkou sú prírodné esenciálne oleje, ktoré privádzajú vlasy opäť k životu. Veľmi citlivo reagujú na teplo a svetlo, preto hneď po aplikácii začne táto hydratačná terapeutická kúra veľmi rýchlo a účinne pôsobiť. Obsiahnuté antioxidanty zastavujú poškodenia vlasov a prinavracajú im stratenú rovnováhu. Tým, že antioxidantom prekážajú voľné radiály vo vlasoch a vlasovej pokožke, spomaľujú proces oxidácie, vďaka čomu tento prípravok perfektne pôsobí aj pri ochrane farby vlasov. Proteíny zase vypĺňajú štruktúru vlasu, ktorý pôsobí hustejšie a hrubšie. Výsledkom sú  hladké a lesklé vlasy, ošetrené a regenerované na bunkovej úrovni.

 

Pravidelné používanie produktov BORN.AGAIN chráni pred ďalším poškodením a vypadávaním vlasov a výrazne zlepšuje schopnosť vlasov udržať farbu.

 

kevin-murphy-born-again-line
Ošetrujúca rada BORN.AGAIN

 

Ako masku správne aplikovať?

Po očistení vlasov a pokožky hlavy detoxikačným šampónom MAXI.WASH nasleduje aplikácia ľahkej ošetrujúcej masky BORN.AGAIN. V dlaniach si rozotrite menšie množstvo a prejdite nimi po celej dĺžke vlasov, od korienkov až po končeky, a nechajte pôsobiť 2-20 minúť. Pre zvýraznenie účinku masky môžete vlasy zabaliť do teplého uteráka. Následne vlasy dôkladne umyte, usušte a upravte.

 

Ak si na vlasový detox doma netrúfate, alebo máte pocit, že vaše vlasy potrebujú ešte viac starostlivosti, zverte sa do spoľahlivých rúk odborníkov v našom salóne.

Uložiť