Príjemná, sympatická a pozitívne naladená Nina si aj napriek sluchovému hendikepu splnila svoj sen a stala sa kozmetičkou. Porozprávali sme sa s ňou nielen o jej práci v salóne LOOK, ale aj o tom, v čom spočíva tajomstvo krásnej a zdravej pleti a či aj muži navštevujú kozmetické salóny.

ecofriendly-salon-look-kozmeticke-sluzby

Kedy si začala pracovať pracovať v salóne LOOK?

Nastúpila som teraz na jeseň. Nepochádzam z Prievidze a vôbec som netušila, že sa tu nachádza prvý ecofriendly salón na Slovensku. Možno to bola náhoda alebo osud, že práve v tom čase, keď som si hľadala prácu, tu mali voľné miesto kozmetičky. Prihlásila som sa a vyšlo to!

 

Prečo práve práca kozmetičky?

Bol to môj sen. Pôvodne som vyštudovala Strednú priemyselnú školu odevnú pre nepočujúcich v Kremnici. No nenašla som sa v tom. Od malička som túžila stať sa kozmetičkou a tento sen som si nakoniec splnila – po piatich rokoch od skončenia školy som sa prihlásila na kozmetický kurz. Nepočujúci ľudia majú pre komunikačnú bariéru často problém zamestnať sa, aj napriek tomu, že sú šikovní a obdarení talentom. Aj preto som veľmi vďačná, že môžem robiť to, čo ma baví a napĺňa (úsmev).

 

Ako si ako nepočujúca do kolektívu zapadla? Nebol to problém?

Spočiatku som mala trošku obavy, no tie sa veľmi rýchlo rozplynuli. Tu v salóne LOOK je super kolektív, milí sympatickí ľudia, ktorí ma veľmi rýchlo prijali medzi seba. Dokonca chcú, aby som ich naučila základy posunkovej reči (úsmev). Nechcem aby to vyznelo ako klišé, ale cítim sa tam ako doma.

 

A čo komunikácia so zákazníkmi?

Je úplne prirodzené, že niektorí môžu mať strach z toho, či sa so mnou dokážu dorozumieť. Nie je to však žiadny problém, pretože im dokážem odčítať z pier. Stačí ak budú hovoriť pomalšie. Takže určite sa netreba báť, že by sme sa „nedohovorili“.

rozhovor-s-nepocujucou-kozmetickou-ninou-2

Každú ženu bez rozdielu veku zaujíma, v čom spočíva tajomstvo zdravej a krásnej pokožky. Prezradíš nám ho?

Len zdravá pleť môže byť krásna, preto je dôležité starať sa o pokožku nielen zvonku, ale aj zvnútra. Správna životospráva, obmedzenie stresu a vnútorná pohoda sú základom. Už dávno nie je žiadnym tajomstvom, že oddych, pitný režim a vhodné výživové doplnky dokážu omnoho viac, než drahý podkladový či pleťový krém. Takisto netreba podceňovať jej pravidelné čistenie, optimálne dvakrát denne, častejšie by mohlo pokožku zbytočne vysušovať. 

 

Ako je to s návštevou kozmetického salóna? Je dobré navštevovať ho pravidelne, alebo je to len zbytočný luxus?

Sú ženy, ktoré pravidelnú návštevu kozmetičky považujú za akúsi povinnosť a na druhej strane sú aj také, ktoré neboli v kozmetickom salóne ani raz v živote. Čo je naozaj škoda, pretože mnohé z nich potom celý život trápia zbytočné problémy. Pleť ženy pravidelne prechádza rôznymi zmenami, nakoľko tu svoju úlohu zohrávajú hormóny. Preto je dobré, ak si už dospievajúce dievčatá zvyknú na pravidelnú návštevu salóna. Je tam veľká pravdepodobnosť, že sa budú vedieť správne starať o svoju pokožku. Okrem toho, každá žena si zaslúži nájsť si čas, ktorý venuje sama sebe. Je to účinná forma relaxu, ktorá je prospešná nielen pre vonkajšiu fyzickú krásu, ale aj vnútornú psychickú pohodu.

 

Navštevujú váš kozmetický salón aj muži?

Áno. Chodia k nám pravidelne na úpravu obočia či depiláciu.

 

V dnešnej dobe je pomerne ťažké zorientovať sa v množstve kozmetických prípravkov. Podľa čoho sa treba pri výbere rozhodovať?

Existujú rôzne druhy pleti, pričom každá z nich si vyžaduje individuálnu starostlivosť. Pokiaľ si nie ste istý, aký typ pokožky máte, je dobré navštíviť kozmetický salón. Okrem správnej diagnostiky typu pleti vám kozmetička poradí ako sa o pokožku starať. Rovnako vám môže pomôcť s výberom vhodných kozmetických prípravkov. V praxi sa často stáva, že laik si nevhodne nakombinuje jednotlivé produkty, ktorých zloženie môže po vzájomnej interakcii spôsobiť nežiadúce účinky. Preto je dobré držať sa aspoň na určitý čas jednej značky, a ešte lepšie, jednej rady prípravkov, ktoré bývajú navrhnuté tak, aby sa ich účinok nerušil, ale vzájomne podporoval. Skutočný efekt sa prejaví približne po mesiaci, pretože presne toľko trvá, kým sa pokožkové bunky obnovia. Chce to len trpezlivosť a odhodlanie. 

rozhovor-s-nepocujucou-kozmetickou-ninou-3

Akú kozmetiku používate v salóne LOOK?

Pracujeme výhradne s prírodnou certifikovanou kozmetikou PRIMAVERA, ktorá obsahuje čisté rastlinné ingrediencie v bio kvalite. Čo sa týka jej pleťovej kozmetiky, k dispozícii sú 4 produktové rady, pričom každá z nich je šitá na mieru individuálnym potrebám jednotlivých typov pokožky. Pre normálnu až suchšiu pleť je určená hydratačná pleťová rada, pre potreby zmiešanej až mastnej pleti je vhodná takzvaná vyrovnávajúca rada s obsahom šalvie na redukciu  nadmernej produkcie kožného mazu. Upokojujúce a omladzujúce účinky ružového oleja s antioxidačnou silou oleja zo semien granátového jablka, ktoré sú súčasťou revitalizačnej  rady ošetrujúcich prípravkov, sú presne tým, čo potrebuje zrelá a náročná pleť. Poslednou je upokojujúca rada určená potrebám citlivej pleti. Bio esenciálny olej z harmančeka ukľudňuje podráždenú pokožku, redukuje jej začervenanie a zároveň zbavuje pleť nepríjemného pocitu napnutia. Borákový olej zase obnovuje ochranný plášť pokožky, navracia jej elasticitu a bráni strate vlhkosti.

 

Vyskúšala si aj ty niektoré produkty od Primavery?

Samozrejme (úsmev). Mám suchú pleť, takže som siahla po prípravkoch určených na hydratáciu. Mojimi favoritmi sa stali čistiace hydratačné mlieko a pleťový výživný krém. Už po prvom použití som ostala príjemne prekvapená, pretože je to úplne o niečom inom v porovnaní s bežnou kozmetikou z obchodu. Čo sa týka starostlivosti o pokožku tela, odporúčam vyskúšať sprchovacie krémy od Primavery, ktoré jemne a šetrne čistia bez toho, aby ju vysušovali.

 rozhovor-s-nepocujucou-kozmetickou-ninou-4

Aké kozmetické procedúry ponúkate v salóne LOOK?

Naša ponuka je široká. Okrem ošetrenia a čistenia pleti za pomoci jednej z najčistejších prírodných kozmetík, líčenia na každý deň alebo na rozličné príležitosti, formovania obočia či depilácií, ponúkame zákazníkom salóna LOOK špeciálne kozmetické ošetrenia s prístrojom XILIA RF. S jeho pomocou robíme aj kontrolu celkovej hydratácie pokožky. Toto meranie nám pomáha zvoliť vhodný typ kozmetického ošetrenia a produktov a takisto slúži aj na kontrolu dosiahnutých výsledkov.

 

Blíži sa zima, ktoré z nich by si odporučila práve v tomto období?

Chladné mesiace sú pre pokožku najnáročnejším obdobím, pretože na ňu negatívne vplývajú výkyvy počasia a prudké zmeny teplôt pri prechode z teplého vzduchu do studeného a naopak.  Najdôležitejšia je dostatočná hydratácia, preto by som odporučila kompletné ošetrenie pleti spojené s aromaterapiou a silou liečivých kameňov.  Je to skvelý spôsob ako dať zbohom suchej a podráždenej pokožke, a zároveň dopriať svojim zmyslom absolútny relax.

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.