Účastníčka našej januárovej premeny Janka sa na hustotu vlasov nemôže sťažovať. Nutne však potrebovala nový strih, vďaka ktorému by účes dostal správnu formu a tvar. Zmena strihu a nový odtieň farby ju zmenil na elegantnú dámu, ktorú po príchode domov nespoznávali ani jej najbližší.

Janka k nám prišla s odrastami, ktoré mala až priveľmi prebielené v dôsledku nie príliš šetrného farbenia vlasov. Takýto výsledok je bežný, najmä pri odfarbovaní vlasov v domácich podmienkach. Po úvodnej konzultácii sa tím našich odborníkov pustil do práce. Zmenu Jankinho imidžu navrhli tak, aby korešpondovala s jej životným štýlom a s tým, v čom sa cíti najlepšie.

„Hlavným cieľom našej zmenárne je, aby boli jej účastníčky stotožnené s výslednou premenou. Nesnažíme sa meniť dámy tak, aby sme docielili len výrazný rozdiel „pred“ a „po“. Naše premeny sú hlavne o tom, aby sme podčiarkli ich prirodzenú krásu a aby sa cítili dobre so svojim novým ja.“

Miron Petras, majiteľ salóna LOOK

look-premena-janka-1

look-premena-janka-2

FARBENIE: Vlasy sme farbili veľmi šetrným spôsobom za pomoci prírodných vlasových farieb COLOR.ME od KEVIN.MURPHY. Išlo hlavne o to, aby sa Jankine odfarbené vlasy opätovným farbením neoslabili, skôr naopak – aby sa zregenerovali. Použili sme desiatkový odtieň, do ktorého sme pridali tonery – béžový a strieborný.

look-premena-janka-3

Korienky vlasov sme odfarbovali v niekoľkých krokoch. Najskôr sme použili krémový prášok s 1% peroxidom, nechali chvíľu pôsobiť, čím sa nám základ vyčistil. Vlasy sme zmyli a následne aplikovali toner. Tiež iba s 1% peroxidom po celej dĺžke, aby sme zjednotili a prečistili celú farbu.

look-premena-janka-4

look-premena-janka-5

look-premena-janka-6

look-premena-janka-7

look-premena-janka-8-

look-premena-janka-9

Na tomto mieste by sme chceli zdôrazniť, že v našom prípade sme použili len 1% peroxid (bez amoniaku), zatiaľ čo v bežných kaderníckych salónoch by sa na takýto blond odtieň pravdepodobne použila 12% peroxid s amoniakom.

look-premena-janka-10

look-premena-janka-11

look-premena-janka-12

Janka si u nás vychutnala chvíľku pre seba a zrelaxovala s kávičkou v ruke 🙂

look-premena-janka-14

look-premena-janka-15

STRIH: Keďže Janka má pomerne husté a ťažké vlasy, bolo ich treba trošku prestrihať. Zvolili sme postupný strih, no nešli sme vysoko, spostupnili sme iba spodnú sekciu. Odborným prestrihaním účes nadobudol pekný tvar. Zároveň je ľahko udržiavateľný (možnosť žehlenia, natáčania, či zopnutia), čo bolo našim cieľom.

look-premena-janka-17

STYLING: Vlasy sme vyfúkali cez okrúhlu kefu. Na docielenie väčšieho a hustejšieho účesu sme použili objemové antigravitačné mliečko ANTI.GRAVITY od KEVIN.MURPHY, ktoré dodáva vlasom nezaťažujúci objem a pomáha „skrotiť“ poletujúce vlasy. Ofina vyfúkaná do strany nielenže zjemnila Jankinu vizáž, ale ju aj značne omladila. Vlasy nebolo potrebné nijako fixovať, pretože veľmi dobre držali.

look-premena-janka-16

MAKE-UP: Janka má nádhernú farbu a tvar očí, preto si môže dovoliť aj výraznejší očný make-up. Z palety očných tieňov sme zvolili zelenú, korešpondujúcu s farbou šiat, ktoré pre ňu pripravila naša stylistka. Iskru celému pohľadu dodal rozjasňovač, ktorý sme aplikovali do vnútorného kútika očí.

look-premena-janka-18

Nakoniec prišli na rad pery, ktoré sme zvýraznili rúžom.

look-premena-janka-19

A tu je už „nová“ Janka!

look-premena-janka-20

OUTFIT: Na zvýraznenie ženskosti sme pre Janku zvolili model šiat s opaskom, ktorý podčiarkol jej pekné krivky. Vysoké kožené čižmy sú ideálnou voľbou do studeného počasia – zahrejú a ochránia nohy pred chladom.

look-premena-janka-21

Pri druhom variante Jankinej premeny sme jej vlasy stiahli do jednoduchého a praktického copu, pričom sme z neho uvoľnili niekoľko pramienkov vlasov. Na dosiahnutie sviežeho efektu sme použili objemový prášok POWDER.PUFF od KEVIN.MURPHY. Ide o multifunkčný a beztiažový prášok, ktorý je skvelým pomocníkom na vytvorenie požadovaného objemu a štruktúry.

look-premena-janka-22

VLASY A STYLING: Dominika | MAKE-UP: Nina, Lucka | OUTFIT: Dominika Petras
Oblečenie nám zapožičal butik s talianskou módou FASHION STORE.

Uložiť

Uložiť

Uložiť

29. decembra 2022

Mala by som zaujem

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.