Máte pocit, že sú vaše vlasy po zime akoby bez života, objemu, hebkosti a lesku? Doprajte im jarnú očistnú kúru, po ktorej budú opäť lesklé, pevné a hlavne zdravé.

Počas jarných mesiacov sa neustále skloňuje slovo „detox“. Ozdravujúci očistný plán môžete naordinovať svojmu telu, duši, domu, či dokonca šatníku. Ak však príde reč na vlasy, ocitáme sa tvárou v tvár nelichotivému zisteniu, že práve na detoxikáciu vlasov a vlasovej pokožky sa zabúda najčastejšie. Niet divu, že po zime ostanú vlasy akoby bez života, objemu, hebkosti a lesku. Ak sa pýtate ako ich prebudiť zo zimného spánku a dovoliť im, aby opäť zažiarili vo svoje plnej kráse, odpoveď znie – doprajte im pravidelný detox.

 

Pravidelná detoxikácia je základom starostlivosti o vlasy

 

Alfou a omegou základnej starostlivosti o vlasy je kompletná očista každého jedného vlasu a vlasovej pokožky od nahromadených nečistôt a nánosu škodlivých látok, nachádzajúcich sa nielen v ovzduší, ale aj vo väčšine klasickej vlasovej kozmetiky. Najčastejšie ide o silikóny, ktoré vytvárajú na povrchu vlasu film. Ten im síce prepožičiava krásny lesklý a hladký vzhľad, no len na určitý čas.

 

Silikóny sa postupne usádzajú a vrstvia na vlasoch a koži. Takto vytvorený nepriepustný film upcháva póry, v dôsledku čoho sa na vrchnej vrstve pokožky hromadia odumreté bunky. Výsledkom býva matný, spľasnutý a mastný vzhľad vlasov. Čím je zanesenie väčšie, tým menej je pokožka hlavy schopná udržiavať svoju funkčnosť. To, že nemôže dýchať, sa prejavuje jej svrbením, vznikom lupín a zvýšenou produkciu kožného mazu. Všetko sú to varovné signály,  ktorým keď nebudete venovať pozornosť, môže to viesť až k extrémnemu lámaniu a vypadávaniu vlasov.

 

Ako dostať vlasy a vlasovú pokožku opäť do rovnováhy?

 

Keďže ide o chemické látky, ktoré sú ľudskému telu absolútne cudzie, nedokáže ich bez vašej pomoci odbúrať. Rovnako si s nimi nevedia poradiť obyčajné šampóny, a to z jednoduchého dôvodu – vo väčšine prípadov sú to zlúčeniny vo vode nerozpustné, alebo len čiastočne rozpustné. Preto je potrebné siahnuť po špeciálnych detoxikačných šampónoch, bez obsahu akýchkoľvek silikónových zložiek. Pokiaľ si nie ste istí zložením akéhokoľvek šampónu, dobrou pomôckou môže byť rada certifikátov, ktoré použitie silikónov zakazujú (napr. ECOCERT, BDIH, NATRUE).

 

NÁŠ TIP: Vyskúšajte detoxikačný šampón MAXI.WASH z rady KEVIN.MURPHY s obsahom ovocných AHA kyselín z papáje, grepfruitu a citrusov, ktoré pôsobia ako jemný a nesmierne účinný peeling, čím pomáhajú hĺbkovému čisteniu pokožky tak, že ju zbavujú zrohovatených buniek. Práve vďaka tomu dokáže tento šampón účinne odstrániť odumreté bunky pokožky, nežiadúce zvyšky stylingových prípravkov, silikónov a voľných radikálov.

detoxikacny-sampon-maxi-wash
Detoxikačný šampón MAXI.WASH od KEVIN.MURPHY

 

Blahodarná revitalizácia vlasovej pokožky

 

Po účinnej detoxikácii ostane pokožka hlavy perfektne očistená, okysličená a energizovaná. Výsledkom je „odlepenie“ vlasov od hlavy, vďaka čomu získajú objem, dynamiku a lesk. Sú ako znovuzrodené. Tým, že ich zbavíte nečistôt, omnoho lepšie reagujú na ďalšiu starostlivosť (šampón, maska, olej), ktoré do nich omnoho ľahšie preniknú a znásobia pozitívny efekt. Na úplný záver je po umytí vlasov vhodné použiť kondicionér (bez silikónov), ktorý uzavrie vlasovú folikulu. Nielen, že to uľahčí rozčesávanie, ale dodá vlasov hodvábny lesk.

 

Sledujte aj našu Facebook stránku, kde nájdete množstvo zaujímavých informácií, tipov a rád, ako sa starať o svoje zdravie a krásu v harmónii s prírodou a okolím.

Uložiť

Uložiť