Ochrana životného prostredia je hlavnou filozofiou salóna LOOK, preto je u nás každý jeden deň Dňom Zeme.

 

22. apríl je označovaný ako DEŇ ZEME. Ide o ekologicky poňatý sviatok, ktorého cieľom je pripomenutie si našej závislosti na cenných daroch poskytovaných Matkou Zem. Milióny ľudí po celom svete sa každoročne zapájajú do aktivít súvisiacich s ochranou našej planéty, ktorej dáva ľudstvo najmä v posledných desaťročiach poriadne zabrať.

 

Téma ochrany životného prostredia by však nemala byť len jednorázová záležitosť, ktorú nám bude raz ročne pripomínať akýsi dátum v kalendári. V salóne LOOK sme presvedčení, že povinnosťou každého z nás by mal byť ohľaduplný a zodpovedný postoj k prírode. Uvedomujeme si, že zemské zdroje nie sú nevyčerpateľné, a preto sa treba venovať otázkam životného prostredia a prostredníctvom spoločného celosvetového úsilia chrániť jej poklady pre budúce generácie ľudí a ostatných tvorov žijúcich na Zemi.

 

Rozhodli sme sa prevziať zodpovednosť a začať konať

 

V našom salóne už od roku 2014 používame výhradne prírodné produkty, ktoré sú bezpečné nielen pre zdravie človeka, ale aj prírodu. Ich organické zložky sú získavané z udržateľných a obnoviteľných zdrojov a následne spracované šetrnými ekologickými metódami. Všetky obaly sú recyklovateľné a pritom biologicky odbúrateľné. Opotrebované sponky do vlasov, použité hliníkové fólie a prázdne tuby od farieb na vlasy sa dajú takisto znovu využiť a recyklovať.

kevin-murphy-recyklovatelne-obaly

 

Vlasová kozmetika KEVIN.MURPHY, s ktorou pracujeme, je navyše hrdým partnerom organizácie Green Circle Salons, ktorá združuje salóny podporujúce trvalo udržateľné nakladanie s odpadom. Snahou je, aby negatívna stopa kaderníckych salónov na životné prostredie bola čo najmenšia. Takisto sa hrdo hlási k spolupráci s programom The Climate Reality Project, ktorého hlavným cieľom je vzdelávanie verejnosti v oblasti vedy o dopade klimatických zmien na ľudstvo a hľadanie riešení na tej najzákladnejšej úrovni. Časť peňazí, získaných z predaja niektorých produktov KEVIN.MURPHY, je venovaná práve tejto organizácii v snahe znížiť globálnu uhlíkovú stopu.

 

Pridajte sa k nám a spravte prvý krok

 

Ak ste si doteraz mysleli, že ako jednotlivec nič nezmeníte, mýlite sa. Každý jeden z nás má vo svojich rukách obrovskú moc zmeniť svet k lepšiemu. Aj každodenné malé rozhodnutia môžu ovplyvniť našu budúcnosť. Preto nečakajte na zajtra, začnite konať už dnes. Práve Deň Zeme nám ponúka ideálnu príležitosť na nový začiatok. Ak neviete ako začať, skúste do svojho života zaradiť týchto 6 jednoduchých pravidiel:

♻ REfuse – odmietni
♻ REcykle – recykluj
♻ REduce – znižuj
♻ REuse – opätovne používaj
♻ REpair – oprav
♻ REthink – prehodnoť

 

Sledujte aj našu Facebook stránku, kde nájdete množstvo zaujímavých informácií, tipov a rád, ako sa starať o svoje zdravie a krásu v harmónii s prírodou a okolím.

Uložiť

Uložiť

Uložiť