Chcete vedieť s akými produktami a kozmetikou pracujeme v salóne LOOK? Ako sme sa zorientovali vo svete prírodnej kozmetiky a aké boli naše hlavné kritéria pri výbere jednotlivých značiek? To všetko sa dozviete v tomto článku.

 

Od roku 2014 pracujeme v salóne LOOK výlučne s prírodnou kozmetikou a používame výhradne produkty bez chémie. Prvý rok sa niesol v znamení intenzívneho vzdelávania sa a hľadania. Začali sme pracovať s profesionálnou radou vlasovej kozmetiky KEVIN.MUPRHY, ktorá sa radí medzi celosvetovo uznávanú špičku. Je zameraná na módu a určená výhradne na použitie a predaj v kaderníckych salónoch.

kevin-murphy-bio-kozmetika

Rady šampónov, kondicionérov, ošetrujúcich kúr a stylingových prípravkov sú zrodené z rovnakej filozofie ako koncepcia starostlivosti o pleť. inšpirované prírodou a prírodnou aromaterapiou. Všetky produkty sú vyrábané z obnoviteľných a trvalo udržateľných zdrojov, za použitia prírodných esenciálnych olejov, extraktov rastlín a prírodných antioxidantov, bez akýchkoľvek ďalších prímesí. Čo je najdôležitejšie, žiadny z produktov neobsahuje sulfáty ani parabény.

 

Čo sa týka použitých prírodných esencií, KEVIN.MURPHY spolupracuje výlučne so spoločnosťami, ktoré využívajú technológie kultivácie mikroorganizmov, biopestovanie bez použitia chemického hnojenia či ekologicky priaznivé techniky zberu vo voľnej prírode.  Aj vďaka tomu majú produkty KEVIN.MURPHY veľmi vysokú prírodnú kvalitu. Ponukou módnej rady profesionálnych produktov vlasovej kozmetiky uznávanej vo svete módneho stylingu, napĺňa svoje poslanie – prepájať špičkový styling s modernými technológiami, zo svetových prehliadkových mól rovno do kaderníckych salónov až ku konečnému spotrebiteľovi.

 

Hľadanie ďalšej alternatívy prírodnej vlasovej kozmetiky nebolo vôbec jednoduché

 

Aj napriek vynikajúcim výsledkom a ohlasom na Kevina (pozn. KEVIN.MUPRHY), stále sme hľadali aj inú alternatívu, aby sme mali čo ponúknuť našim zákazníkom. Nájsť kvalitnú a skutočne prírodnú kozmetiku nebolo vôbec jednoduché. Boli sme zhrození z toho, ako mnohé spoločnosti klamú ľudí, spotrebiteľov. Prezentovali sa tým, že ich produkty sú prírodné, čo však nebola pravda. Keďže to dnes nie je nijako legislatívne ošetrené, stačí, že tam pridajú 1% nejakej prírodnej zložky a už sa to môže označovať ako „prírodná kozmetika.“ Nakoniec sme objavili profesionálnu radu vlasovej biokozmetiky JOHN MASTERS ORGANICS, ktorá je skutočne čistučká a ponúka návrat k základom – čistej prírodnej rastlinnej starostlivosti. Ide o kompletnú radu profesionálnej vlasovej starostlivosti zahŕňajúcej viac ako 30 luxusných bioproduktov (šampóny kondicionéry, starostlivosť a stylingové prípravky), ktoré nájdete v salónoch a obchodoch po celom svete.

John_Masters_Organics

John Masters pokračuje vo svojej 25 ročnej láskyplnej práci ako líder a inovátor v profesionálnom kozmetickom priemysle. Na princípe BIO certifikovaných prírodných ingrediencií vyvinul svoju vlastnú profesionálnu radu z rastlinných masiel, esenciálnych olejov a čistých bylinných výťažkov. Všetky sú vyrábané bez použitia škodlivých chemických látok, ako sú sódium lauryl sulfát (SLS), ropa, chloridy, minerálne oleje, syntetické vône a umelé farbivá. Od všetkých svojich produktov vyžaduje aby obsahovali terapeutické zložky a zmyselné arómy prinášajúce neskutočnú krásu.

 

Pri výbere pleťovej kozmetiky sme takisto stavili na prvotriednu kvalitu

 

V prípade pleťovej kozmetiky bolo hľadanie náročnejšie. Určite aj preto, že s vlasmi sme mali dlhoročné skúsenosti a prax, ale čo sa týka starostlivosti o pleť, tak tam sa máme ešte čo učiť. Len nedávno sme začali používať nemeckú biokozmetiku Primavera, ktorej príbeh nás veľmi oslovil.

primavera-cosmetics

Zakladatelia Primavery sú manželia, ktorí si predsavzali, že ich životnou úlohou bude vyrábať prírodné produkty vybranej kvality a to tým najzodpovednejším spôsobom. Na pozadí tejto myšlienky stojí uvedomenie si toho, že čistá a nezmenená príroda poskytuje dokonalú rovnováhu a vyváženosť. Primavera preto nakladá jemne a s rešpektom so všetkými prírodnými zdrojmi Zeme. Skutočne dbajú na to, aby neporušili prirodzený chod prírody. Napríklad lupienky ruží zbierajú za rannej rosy, aby sa kvietok čo najmenej poškodil. Ako sami tvrdia, ich cieľom je zasadiť a zberať úradu v súlade s prírodou.

 
Sú sebestační, ich fabrika neprodukuje odpad, dokonca živia po svete ekofarmárske rodiny, ktoré pre nich pestujú rastlinné zložky. Nezdierajú ich a je to skutočne „fair trade“. Na tomto vidieť, že to nie je len biznis, ale je tam aj kus ľudskosti. Primavera je výhradne proti používaniu akýchkoľvek chemických aditív, ktoré zanechávajú stopu na vypestovaných rastlinách. Rovnako je kladený dôraz, aby žiadne zložky neboli testované na zvieratách. Sme vďační, že sme objavili značku s takýmto pozadím. O to väčšiu radosť máme z veľmi pozitívnej odozvy na túto kozmetiku od našich zákazníčok.

Uložiť